CENNIK

1

Odśnieżanie posesji i terenów prywatnych

Przy odśnieżaniu chodników, alejek, posesji, podjazdów i innych terenów prywatnych zwykle stosujemy cennik oparty o przepracowane godziny lub związany z powierzchnią odśnieżania. Wiadomo, im większa powierzchnia tym cena jednostkowa za metr kwadratowy powierzchni jest niższa. Ceny kształtują się indywidualnie i uzależnione są od powierzchni terenu, jego trudności, a także odległości od bazy – koszt i możliwość dojazdu.

Ceny oscylują zatem wokół stawek typu 1 – 3zł za metr kwadratowy terenu. Rozliczenie godzinowe to koszt w granicach 30 – 300zł, w zależności od zastosowanego sprzętu (od odśnieżania ręcznego po ciężki sprzęt) i dodatkowych usług (posypywanie solą itd.). Warto przemyśleć lub skonsultować się z nami jaką techniką ma być odśnieżany Państwa teren. Jako firma zajmująca się odśnieżaniem znamy wszelkie nowinki techniczne które pomogą Państwu szybko i sprawnie usunąć śnieg, co zaoszczędzi Państwa nerwy, portfel i czas. Dostosowanie sprzętu do potrzeb to absolutna podstawa. Nie warto przecież odśnieżać kilku tysięcy metrów kwadratowych łopatą czy przyjeżdżać na małą posesję ciężkim sprzętem.

cennik

2

Odśnieżanie dachów

W przypadku gdy zechcą Państwo usunąć śnieg z dachu warto zadzwonić po nas (specjalistów). Taka praca nie należy do łatwych, a konsekwencje nieodśnieżania dachów, lub nieostrożnego odśnieżania mogą być dramatyczne. Ile kosztuje usługa odśnieżania dachów?

Znów trudno mówić tutaj o stałych cenach. Zwykle ceny za odśnieżanie dachów płaskich zaczynają się od kwot rzędu 3zł za metr kwadratowy. Odśnieżanie dachu skośnego bywa zwykle około dwukrotnie droższe. Ostatecznie ceny ustalane są indywidualnie najlepiej po przeprowadzonej wizji lokalnej.

cennik

3

Usuwanie sopli

Usuwanie sopli i lodu to odrębna usługa, nie wliczająca się w koszt odśnieżania dachu. Ważne jest, aby pamiętać o usuwaniu niebezpiecznych nawisów lodowych. Stanowią duże zagrożenie dla przechodniów, pojazdów czy samych Państwa, a prawne konsekwencje ewentualnych wypadków zawsze będzie ponosiła osoba odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomością. Koszt usunięcia sopli z dachu wyliczany jest na podstawie cen jednostkowych za metr bieżący. Ceny te zaczynają się od kilku złotych za metr bieżący i uzależnione są od wysokości i rodzaju zastosowanego sprzętu.

cennik

4

Wywóz śniegu

W przypadku gdy nie mają Państwo możliwości składowania śniegu a pogoda nie pozwala na roztopienie się pryzm proponujemy usługę wywozu śniegu. Koszt takiej usługi liczony jest zwykle za wywóz 1 metra sześciennego śniegu i kształtuje się w okolicy 20zł.

cennik